سنگ درمانی

دانش ارتعاشات شفابخش و نیروی سنگ های قیمتی و کریستال ها قدمت دیرینه دارد. در طول تاریخ، همواره بشر برای شناخت سنگ ها و روش استفاده از آن ها آزمایشات زیادی را انجام داده است. در قرن هشتم میلادی، سنت هیلدگارد بنژان توانست بسیاری از بیماری ها را با کمک سنگ های با ارزش درمان کند. امروزه با پیشرفت علوم و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنگ ها و روش استفاده از این نیروها، و نیز با استفاده از ارتعاشات درخشان و منحصر به فرد هر سنگ، می توان این خاصیت بالقوه را به یک ویژگی بالفعل تبدیل نمود.

 

پر واضح است که نمی توان سنگ درمانی را جایگزین مناسبی برای علم پزشکی دانست اما در حقیقت سنگ ها می توانند با ایجاد حالت تناوبی در مراقبت های پزشکی، مکمل مناسبی در این نوع درمان ها باشند.

در سال های اخیر با توجه به روند رو به رشد آلودگی های زیست محیطی و نیز پیدایش بیماری های جدید، علم پزشکی به سمت داروها و درمان های طبیعی روی آورده است تا هر چه بیشتر تاثیرات مواد شیمیایی داروهای ترکیبی را کاهش دهد. درمان به وسیله ی گیاهان دارویی و رواج طب سنتی خود نشانه ای از این روند روبه رشد می باشد. در همین راستا، از دیگر روش های مناسب برای درمان های طبیعی، استفاده از سنگ ها و کانی های مختلف است.

برخی از انواع بیماری ها به سبب انسداد انرژی در بدن ماست که سنگ ها می توانند این نیروها را از بین ببرند و انرژی حیات را با آرامش و به طور منظم در ما جاری کنند. اهمیت این امر آن جایی است که استفاده از انواع سنگ های قیمتی در جواهرات و زیورآلات قدیمی به منظور اهداف درمانی بوده و بعد ها به جهت استفاده ی نادرست و ارزیابی های غلط، سنگ ها جنبه ی درمانی خود را از دست داده و جنبه ی زیبایی و هنری به خود گرفته اند.

ساختار کامل اتمی سنگ ها، آن ها را برای انتقال انرژی خود توانمند ساخته است. از این رو، همه ی موجودات قادراند که در هر سطحی از انرژی درونی سنگ ها استفاده نمایند.

اولین تاثیر سنگ ها بر سطح بدن و بر ساختار های ظریف و حساس است و مداومت در استفاده از سنگ ها تاثیرات آن را عمیق تر می گرداند. همچنین سنگ ها برای درمان بیماری هایی که بر اثر ناهماهنگی در بدن ایجاد شده اند، بر بدن و روح تمرکز می کنند. انرژی هماهنگ این سنگ هاست که تاثیر این ناهماهنگی ها را از بین می برد. همچنین انتقال ارتعاشات منظم سبب می شود که ارتعاشات متغیر حوزه ی بدن، به تعادل و ثبات برسند و در نتیجه بهبودی حاصل می شود.

همواره باید به این نکته توجه داشت که باور به توانایی برای غلبه بر بیماری های مهلک می تواند در روند بهبود بسیار موثر باشد و با تصوری مثبت از زندگی، می توانیم احتمال ابتلا به بیماری را در خود کاهش دهیم.

قدرت و کیفیت شفابخش بلور کوارتز طبیعی

 

کریستال کوارتز شفاف یکی از مقدس ترین سنگ های فرهنگ های کهن است. وضوح و شفافیتش، کیفیت آینه ای به آن می دهد که از بین آن همه چیز به وضوح دیده می شود. در حقیقت از یک طرف آن می توان اشیای طرف دیگر را مشاهده کرد.کریستال کوارتز طبیعی نماد انرژی نور سفید است.قدرت کریستال را می توان در ساختار آن یافت – که از عمیق ترین قسمت های زمین در حال رشد و رسیدن به بالا و به سمت نور است. این سنگ یک هادی یا رسانای انرژی است – هم به عنوان یک گیرنده و هم به عنوان یک فرستنده عمل می کند. این که کریستال خود را تمیز نگه دارید بسیار حائز اهمیت است چون این کار باعث می شود تا از آن در برابر ارتعاشات منفی خارجی محافظت شود. کریستال های شخصی،خودشان را با ارتعاشات شما هماهنگ می کنند. درست همانطور که شما با ارتعاشات طبیعی کریستال تطابق پیدا می کنید. کریستال هایی راانتخاب کنید که به نظر می رسد در حال صحبت با شما هستند؛ یا آنهایی را که احساس می کنید برای گرفتن بهترین نتایج، شما را به خود جذب می کنند.

کریستال های کوارتز شفاف، قرن ها برای موارد درمانی مورد استفاده قرار گرفته اند. مصریان آنها را در اهرام، به منظور جذب قدرت موجود در نور استفاده می کردند. شکل مثلثی آنها منظر و جذبه ای عرفانی به آنها می داد. سرخپوستان آمریکایی مدتهای طولانی کریستال را به عنوان نمادی مقدس از نور مورد احترام قرار می دادند. کریستالها برای قطع بند ناف نوزاد استفاده و اغلب همراه با مردگان نیز دفن می شدند؛ علاوه بر این موارد، برای استفاده در بسیاری از مراسم و آداب و رسوم نیز کاربردهای فراوانی داشتند. در فرهنگ تبت، کریستال ها اشیاء مقدسی محسوب می شوند که از عناصر چهارگانه قدرت می گیرند. مردم دربسیاری از فرهنگها، آنها را برای محافظت از اتفاقات و افکار منفی با خود حمل می کنند. کریستال ها برای درمان جسم، دگرگونی روح، الهام بخشی بینش بصری،محافظت در برابر ارتعاشات منفی، و هموار کردن جریان انرژی از روح و بدن،کاربرد داشتند. امروزه نیز گوهرشناسان و متخصصان این امر به کاربردهای گوناگون سنگها در زندگی روزمره افراد باور دارند و سنگ درمانی یکی از شناخته شده ترین موارد استفاده آنهاست.

خواص فیروزه

استفاده از خواص درمانی فیروزه قدمت طولانی دارد. از این سنگ برای درمان سر درد، مشکلات چشمی، تب و گزش حشرات استفاده می شده است. برای مثال فیروزه را به صورت پودر در آورده و آن را به مریضی که از درد شکم رنج می برد می خوراندند. فیروزه همچنین برای آرام کردن بیماران عصبی مؤثر می افتد و اضطراب را از بیماران دور می کند.
نگاه به فیروزه چشم را تقویت کرده و استفاده از سرمه آن و همچنین گذاشتن آن بر روی چشم ها برای تقویت چشم و درمان بیماری های چشمی مفید است. گذاشتن فیروزه بر روی چاکرای گلو برای درمان گلو درد، تقویت تارهای صورتی و درمانی بیماری های ریوی و تنفسی مؤثر می نماید. فیروزه قلب را تقویت می کرده و سعه صدر می دهد. این سنگ، افسردگی های روحی و روانی را نیز درمان می کند.
سنگ فیروزه، سنگ صلح و آرامش است و قدرت عشق و دوستی، صداقت، عقل و حکمت را فزونی می بخشد. فیروزه مظهر خوش یمنی، آرامش و محافظت در برابر نیروهای منفی است.
استفاده از انگشتر و یا گردنبند از آن، برای دور کردن انرژی های منفی به ویژه چشم زخم و عواقب آن بسیار مناسب است. این سنگ مانند عقیق، حرز بسیار مهمی در برابر حوادث و بلایا به شمار می رود و برای آسان شدن کارها و رونق در کسب و کار بسیار مفید است.
نیروهای مغناطیسی موجود در این سنگ علاوه بر آرامش دادن، باعث بیدار شدن نیروهای درونی افراد نیز می گردد. این نیروها با دارا بودن قدرت های بیدار کننده، مقداری از نیروهای درونی فرد را تقویت می کنند. فیروزه سنگی توانمند و حامی به شمار می رود. همچنین در زمان مسافرت از شخص حمایت می کند. سنگ فیروزه به عوارض عملکرد های نادرست کبد و غده های بدن کمک می کند.

معادن فیروزه در ایران

نوع اعلای فیروزه هرگز آسان به دست نیامده است. طبق اسناد مربوط، معادن فیروزه ایران باستان از مرغوبترین معادن جهان بوده است. آبی آسمانی پر رنگ، بهترین رنگ فیروزه ایران می باشد. این فیروزه در گذشته به سراسر دنیا صادر می شده است. به عنوان مثال با اینکه کشور امریکا خود یکی از صادر کنندگان عمده فیروزه می باشد، واردات این کشور بنا به افزایش علاقه مردم آن سرزمین و جواهر سازان برای سنگ های تراشیده فیروزه ایران زیاد بوده است.
در اواسط سده هفدهم، تاورنیه می نویسد: «فیروزه تنها در ایران وجود دارد و از ۲ معدن به دست می آید. یکی از این ۲ رگه کهن صخره نام دارد، به مسافت ۳ روز از مشهد به سوی شمال غرب، نزدیک شهر بزرگی به نام نیشابور واقع است و دیگری که نو صخره خوانده می شود، ۵ روز از آن مسافت دارد. سنگهایی که از نو صخره به دست می آید،از لحاظ جنس بدتر و رنگ آن آبی مایل به سفید است و چندان مرغوب نیست و می توان بسیاری از آن را به بهای کم خرید. اما شاه ایران سالهاست استخراج فیروزه را از کهن صخره به خود محدود کرده است و کسی حق بهره برداری از آن را ندارد.» امروزه نیز چون زمان تاورنیه، مشهد و نیشابور منبع اصلی فیروزه ایران می باشد.

 

در ایران افزون بر معدن فیروزه نیشابور که مهمترین معدن فیروزه کشور بوده و در سطح جهانی نیز به دلیل کیفیت عالی آن از معروفیت ویژه ای برخوردار است؛ معادن فیروزه زیادری موجود می باشد؛ اما به علت کمی مقدار و عدم مرغوبیت، فیروزه حاصل از آن بهره برداری نمی شود. که از این میان می توان به معدن فیروزه، طبس، کاشمر و قوچان اشاره کرد که محصول آن به رنگ آبی فیروزه ای نیست بلکه سبز رنگ بوده و ارزش زیادی نداشته و برای ساخت اشیا، ظروف تزئینی و مجسمه حیوانات کاربرد دارد. در حالیکه نوع فیروزه استخراج شده از معدن نیشابور بیشتر به صورت سنگ صاف و بدون رگه (عجمی) یا سنگ های رگه دار (شجری) می باشد؛ نمونه هایی از سنگ طبیعی فیروزه این معدن، در موزه های زمین شناسی و معدنی دنیا مانند موزه زمین شناسی لندن و در ایران موزه های زمین شناسی تهران و مشهد به نمایش گذاشته شده است.

سنگ ماه‌های تولد

ماه سنگ اختصاصی سنگ های دیگر
فروردین الماس هماتیت، جاسپر قرمز، کارنلین، کوارتز، آمتیست
اردیبهشت زمرد مالاکیت، لاجورد، کوارتز صورتی، اونترین، عقیق آبی
خرداد مروارید چشم ببر، کارنلین (عقیق) کوارتز صورتی، اونیکس، عقیق خزه ای
تیر یاقوت سرخ جید (یشم) سودالیت، رودونیت، عقیق خزه ای، اونترین
مرداد زبرجد ابسیدین رنگین کمان، چشم ببر، کوارتز صورتی، کارنلین، اونترین
شهریور یاقوت کبود چشم ببر، آمازونیت ، کارنلین، کوارتز دودی، عقیق خزه ای
مهر اوپال جید (یشم)، جاسپر قرمز، فلوریت، کوارتز صورتی، اونترین
آبان توپاز مالاکیت، هماتیت، رودونیت، کارنلین، عقیق آبی
آذر فیروزه لاجورد، لابرادوریت، سودالیت، کوارتز دودی، آمتیست
دی گارنت ابسیدین لکه برفی، کوارتز دودی، کارنلین، کوارتز، آمتیست
بهمن آمتیست لاجورد، کوارتز صورتی، فلوریت، عقیق آبی، آمازونیت
اسفند آکوامارین فیروزه، لابرادوریت، جید (یشم)، فلوریت، آمتیست

 

تأثیر سنگ های ماه تولد بر مراکز انرژی

در این قسمت تأکید می شود که استفاده از کریستال ها مطابق آنچه ذکر شد جایگزین درمان پزشکی نمی باشد، بلکه می تواند در تسریع درمان مؤثر باشد. همچنین مراقبه، مدیتیشن و استفاده از روش هایی مانند reiiki در استفاده از کریستال ها بسیار مفید می باشد.

 

رنگ غدد اندام های مربوط نام سنگ
چاکرا ۷ سفید درخشان صنوبری مغز سنگ کریستال، آمتیست ، فلورایت بنفش
چاکرا ۶ بنفش هیپوفیز مخچه، جمجمه، چشم، گوش، بینی آمتیست ، فلورایت بنفش، لاجورد
چاکرا ۵ آبی تیروئید، پاراتیروئید گلو، حنجره، گردن، نای، مری فیروزه، عقیق آبی، آکوامارین
چاکرا ۴ سبز تیموس قلب، ریه ها، دیافراگم، پانکراس، پوست، دست یشم سبز، رز کوارتز، عقیق سبز، فلورایت سبز
چاکرا ۳ زرد پانکراس دستگاه گوارش، کیسه صفرا، طحال سیترین، کهربا، آمترین، عقیق زرد
چاکرا ۲ نارنجی غدد جنسی، پروستات مثانه، رحم، ارگان های جنسی، مجاری ادراری، تخمدان ها کارنلیین، سیترین، مروارید
چاکرا ۱ قرمز فوق کلیوی استخوان، مفاصل، جریان خون، مقعد، روده، پاها و کمر جاسپر قرمز، هماتیت، کوارتز دودی

درباره lathegemst

دیدگاه ها بسته شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیش از خرید میتوانید با فروشگاه تماس حاصل نمایید. شماره تماس:09120320167 رد کردن